Z Estate Invest

LOGO YATAY TRANSPARAN
APHRODITE PARK RESIDENCE 91

Kuzey Kıbrıs, Akdeniz’in en güzel plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Gözlerden uzak koylardan uzun kumsallara kadar herkesin keyif alacağı bir şeyler vardır. İşte Kuzey Kıbrıs’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken 8 plaj:

1. Aphrodit Plajı

Aphrodit’in Saklı Koyu’nda efsanevi bir deneyime adım atın. Efsaneye göre bu muhteşem kumsal, aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’in dalgaların köpüklerinden doğduğu yerdir. Engebeli kayalıklar ve gür yeşilliklerle çevrili bu güzel plaj, romantik bir tatil arayan çiftler için ideal bir yerdir. Plaj uçurtma sörfü (kite surfing) aktiviteleri ile de ünlüdür.

APHRODITE PARK RESIDENCE 80

2. Alagadi Plajı

Kıbrıs’ın en iyi kaplumbağa yumurtlama plajlarından biri olarak bilinen Alagadi Plajı, ziyaretçilerin iribaş ve yeşil kaplumbağaları görebileceği koruma altındaki bir alandır. Berrak sular ve altın renkli kum, onu yüzme ve şnorkelli yüzme için popüler bir yer haline getiriyor.

3. Escape Beach

Adından da anlaşılacağı gibi Escape Beach, günlük hayatın koşuşturmacasından kaçabileceğiniz sakin bir kaçış noktasıdır. Sakin sular yüzmek için mükemmeldir ve ziyaretçilerin dinlenebileceği çok sayıda şezlong ve şemsiye vardır.

4. Kervansaray Plajı

Girne’nin kalbinde yer alan Kervansaray Plajı, hem yerli halk hem de turistler için popüler bir mekandır. Palmiye ağaçlarıyla çevrili plaj, gün batımını izlemek için harika bir yerdir.

5. Denizkızı Plajı

Bu aile dostu plaj, Alsancak köyünde yer alır ve sığ suları ve yumuşak kumu ile bilinir. Otel bünyesinde restoranlar, duşlar ve soyunma odaları dahil olmak üzere birçok olanak bulunmaktadır.

6. Golden Beach

Kristal berraklığındaki suları ve ince, altın rengi kumuyla Golden Beach, rüzgar sörfü ve diğer su sporları için popüler bir mekandır. Plaj dağlarla çevrilidir ve kıyı şeridinin muhteşem manzarasını sunmaktadır.

7. Acapulco Plajı

Acapulco Plajı, Çatalköy beldesinde bulunan özel bir plajdır. Su sporları, restoranlar ve barlar dahil olmak üzere çeşitli olanaklar sunmaktadır. Plaj aynı zamanda lüks bir otele de ev sahipliği yapıyor ve bu da onu günübirlik geziler veya daha uzun süreli konaklamalar için harika bir yer yapıyor.

8. Kaplumbapa Plajı

Kaplumbağa gözlemi için bir başka harika nokta olan Turtle Beach, Dipkarpaz köyü yakınında bulunuyor. Plaj korunan bir alandır ve ziyaretçiler haziran ve ağustos ayları arasında yuva yapan caretta caretta kaplumbağalarını görebilirler.

Akdeniz’in en güzel kumsallarının elinizin altında olduğu Kuzey Kıbrıs’ta gelin bize katılın! Tüm yıl boyunca bu güzel ülkenin tadını çıkarmak için gayrimenkul yatırım fırsatlarını keşfedin. Bize ulaşın!