Z Estate Invest

LOGO YATAY TRANSPARAN
36 1

17 Ağustos 2023

Akdeniz’in masmavi sularıyla çevrili, tarih kokan sokakları ve benzersiz doğal güzellikleri ile Kuzey Kıbrıs, birçok açıdan dünyada gözleri üzerine çekiyor. Doğal olarak bu ilgiyle birlikte bazı soru işaretleri de kafalarda beliriyor. Bu blog yazısında, Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı ve yaşamla ilgili en çok merak edilen 4 soruyu yanıtlıyoruz.Soru 1: Kuzey Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı Riskli Midir?

Yanıt: Kuzey Kıbrıs, uygun fiyatlı ve yüksek getirili gayrimenkul fırsatları sunan nadir merkezlerden biridir. Özellikle Avrupalı yatırımcıların artması ile değişen global bakış açısı, emlak piyasasındaki gelişmeler ve KKTC’nin İngiltere yönetiminden kalma global anayasal sistemi sayesinde, yatırımcılar güvenli ve kazançlı bir şekilde yatırım yapabilirler. 

38

Soru 2: Kuzey Kıbrıs’ta Yaşam Zor Mudur?

Yanıt: Kuzey Kıbrıs, dinamik bir yaşam tarzını sakin bir çevreyle mükemmel bir şekilde birleştirir. Zengin kültürel etkinlikler, uluslararası okullar, modern sağlık hizmetleri ve çeşit çeşit sosyal aktiviteyle dolu bir yaşam sunar. Hemen hemen her restoranda Alman, İngiliz, Norveçli, Rus, İsveçli gibi birçok farklı milleti bir arada görürsünüz.

37 2

Soru 3: Kuzey Kıbrıs’ta Sadece Türkiye Vatandaşları Mı Gayrimenkul Alabilir?

Yanıt: Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul satın almak, sadece Türkiye vatandaşlarına değil, dünyanın her yerindeki ülkelerden yatırımcılara da açıktır. Hatta proje satışlarının %90’nı başta İngilizler olmak üzere Avrupalılar ve Ruslar yapılmaktadır. Bu nedenle Türk vatandaşı olmayan yatırımcılar için uzman bir ekiple çalışmak son derece önemlidir.

35 1

Soru 4: Kuzey Kıbrıs’ta Sadece Tatil İçin Mi Gayrimenkul Alınıyor? 

Yanıt: Kuzey Kıbrıs’ta sadece tatil amaçlı değil, aynı zamanda yaşamak veya yatırım yapmak amacıyla da gayrimenkul almak son derece yaygındır. Ada, yıl boyunca sunduğu keyifli,  ekonomik fırsatlarla sadece tatil sezonunda değil, her dönemde cazip bir seçenektir.

29

Size de Kuzey Kıbrıs’taki potansiyeli değerlendirmek ve geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız, uzman danışmanlık ve doğru bilgi ile Kuzey Kıbrıs’ın sunduğu fırsatları değerlendirebilir, hem kazançlı yatırımlar yapabilir hem de benzersiz bir yaşam deneyimine adım atabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!